Punkt Drive-thru pobrań testów na COVID19 znajduje się na terenie parkingu Stadionu Wrocław przy al.Śląska 1. Wjazd odbywa się bramą A (od strony Alei Śląska).

Można do niego przyjechać samochodem, dotrzeć pieszo lub na rowerze.
Wizyta nie wymaga wcześniejszego umawiania się.

Niezbędne jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty, paszport)

Punkt czynny jest w dni powszednie w godzinach 8.00 – 16.00. Sobota, Niedziela – nieczynne.

Cena testu antygenowego to 95 zł, natomiast testu PCR to 400 zł. Płatność na miejscu karta płatniczą lub wyliczoną gotówką.

Jeżeli chcesz być obsłużony szybciej, pobierz z zakładki POBIERZ skierowanie na wymaz w języku polskim lub angielskim i przywieź już wypełnione do punktu pobrań. Nie podpisuj go – ta czynność musi być wykonana w obecności pracownika punktu.

Cała procedura trwa zwykle ok. 5-10 minut (PCR) lub 20 minut (test antygenowy), jest bezbolesna i niekłopotliwa. Obejmuje ona:

  • samodzielne wypełnienie skierowania zawierającego imię i nazwisko, PESEL, dane teleadresowe oraz zestaw niezbędnych zgód,
  • dokonanie wpłaty za test (kartą płatniczą lub wyliczoną gotówką)
  • pobranie wymazu z gardła (test PCR) lub z nosa (test antygenowy) przez wykwalifikowany i odpowiednio zabezpieczony personel medyczny (pacjent pozostaje w aucie)
  • otrzymanie ulotki z informacją nt. sposobu otrzymania wyników testu (PCR)

lub

  • otrzymanie po około 20 minutach wyniku testu antygenowego.

Przygotowanie do badania:

  • zalecane jest powstrzymanie się od spożywania posiłków i napojów przynajmniej na 2 godziny przed testem (nie ma konieczności bycia na czczo).
  • przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania ust, tabletek do ssania oraz gum do żucia.
  • zalecane jest powstrzymanie się od aplikowania donosowych i doustnych środków leczniczych (kropli, maści, aerozoli) przynajmniej na 2 godziny przed testem
  • przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.

W przypadku testu PCR, zabezpieczona próbka trafia do wrocławskiego Centrum Patologii Molekularnej CELLGEN (cellgen.pl) i zostaje natychmiast poddana testom genetycznym RT-PCR. Wyniki badań przesyłane są drogą mailową w terminie do 48 godzin od momentu przyjęcia próbki przez laboratorium (nie licząc weekendów). W szczególnych przypadkach, np.gwałtowny wzrost ilości wykonywanych testów, uzyskanie wyniku nierozstrzygniętego, konieczność ponownego pobrania termin ten może ulec wydłużeniu.

Laboratorium Cellgen znajduje się na liście Ministerstwa Zdrowia laboratoriów uprawnionych do wykonywania testów w kierunku COVID19 (www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid)

W przypadku testu antygenowego analiza próbki odbywa się na miejscu i trwa około 20 minut.